בית הספר קשת בגליל - בית ספר קשת בגליל

בית הספר קשת בגליל

בליבו של כפר הנוער כדורי, מול הר התבור, שוכן בית חינוך קשת בגליל – כבר בן 10 שנים, אך רק בשנתו השנייה בביתו בגליל התחתון. המעיין ממנו נובעת דרכנו החינוכית הוא חינוך ולדורף – רוב רובם של המורים בבית הספר הוכשרו בחינוך ולדורף, וביחד אנחנו מעמיקים בהבנתו ויישומו. יחד עם זאת, אנחנו פתוחים למה שמגיע מהעולם, מהילדים המתחנכים אצלנו ומהשותפות עם הורי קהילת החינוך – שואלים שאלות, ומחפשים דרכים חדשות ותואמות לזמן ולמקום ליישם את עקרונות החינוך.

בליבו של חינוך ולדורף ניצב הילד 

לב העניין עבורנו – לאפשר לילדים לגלות את עצמם, דרך פיתוח יכולות ומיומנויות מגוונות. לצד לימוד מקצועות הליבה – שפה, מתמטיקה, אנגלית, תנ"ך ומדעים – אנחנו שמים דגש על מגוון של אומנויות – ציור, מלאכת יד, מוסיקה, תיאטרון, עבודה בעץ ועוד. מעבר לשיעורים אלו יצרנו יוזמות בתוך בית הספר של מלאכת כפיים, עבודה באדמה ובבנייה, ימי טיול ועוד.

תשומת הלב שלנו בבית הספר מופנית לכל ילד וילדה. בבית הספר צוות פרט אשר אמון על התנאים המיטיבים שכל ילד וילדה זקוקים להם על מנת להיות ילדים מאושרים בזמן הילדות והנערות שלהם.  צוות זה מונה יועצת, מורות של הוראה מתקנת, ופסיכולוגית, אשר עובדים בשיתוף פעולה מלא עם צוות המחנכים, כדי לוודא שכל ילד וילדה מקבלים את המענה הדרוש להם.

בית חינוך קשת בגליל הוא בית ספר ממלכתי השייך למועצה אזורית גליל תחתון. בית הספר מונה שמונה כיתות – אחת בכל שכבה א-ח. מספר התלמידים המקסימלי שאנו יכולים להכיל בכיתות שלנו הוא 30 תלמידים. תלמידינו מגיעים בעיקר מיישובי הגליל התחתון, וחלקם מכפר תבור ומיישובי עמק יזרעאל הקרובים - עין דור וגזית. בית הספר הוא בית ספר ייחודי על אזורי, ולכן יכול לקלוט ילדים שאינם מתחום המועצה שלנו.

בית הספר התחיל את דרכו כבית ספר צומח בתוך בית הספר "נפתלי" ביבנאל. במתכונת עצמאית אנו פועלים זו השנה השלישית, ולכן עדיין נמצאים בתהליכי עיצוב של אופני העבודה הייחודיים שלנו, כמו למשל אופן השילוב של ילדי החינוך המיוחד, או ביטוי הקשר שלנו לסביבה הגיאוגרפית, המכילה מגוון אוכלוסיות ותרבויות.

 

לנוחיותכם, מצורף הסבר לקראת הרשמה לכתה א':

הורים יקרים,

אנו שמחים על פנייתכם לרישום ילדכם לבית הספר קשת בגליל- מסלול אנתרופסופי.

תהליך ההרשמה לבית חינוך קשת בגליל מתבצע מול בית הספר ומול המועצה האיזורית גליל תחתון.

על מנת לטפל בפנייתכם עליכם למלא ולשלוח אלינו את המסמכים הבאים:


1.הרשמה לבית הספר – לשלוח למייל: keshetbagalil@gmail.com

יש לצרף לטופס הבקשה:

תמונה עדכנית של הילד

2 תעודות אחרונות מבית הספר

טופס ויתור סודיות 

2. למידע ערכת רישום במועצה לנרשמים לכיתה א' (תושבי גליל תחתון בלבד)>

הרישום לשנת הלימודים תשפ"ה יחל ביום 11.01.2024 ויסתיים ביום 31.01.2024


3.שליחת טפסי הרישום לבית הספר ולמועצה אינה מבטיחה את הקבלה לביה"ס. במסגרת תהליך הקליטה תבחן הבקשה ע"י צוות בית הספר והמועצה.

הקליטה מותנית במתן אישור הן של המועצה והן של בית הספר. 

בהצלחה!

הזמנה לימים פתוחים >

מכתב הסבר תהליך הרשמה לכיתה א'> 

טופס הצטרפות לביה"ס (להורדה) כתה א'-ז (PDF)>

טופס הצטרפות לביה"ס (להורדה) כתה א'-ז (WORD)>

 

IMG-20240222-WA0007